Rezistences jeb spēka vingrojumi palielina gan muskuļu spēku un masu, gan kaulu stiprību un uzlabo vielmaiņu.
Šāds palielināts lādiņš stimulē sīku olbaltumu daļiņu augšanu katrā muskuļa šūnā, kam ir galvenā nozīme muskuļa spējai radīt spēku.
Vingrošanas režīms
Veicot spēka treniņus 2–3 reizes nedēļā, drīz vien var pamanīt, ka trenētās muskuļu grupas kļuvušas spēcīgākas un apjomīgākas. Muskuļi aug, pateicoties dažādiem ķīmiskiem procesiem muskuļu šūnās. Vislielākās pārmaiņas, regulāri trenējoties, vērojamas pēc pāris mēnešiem.
Spēka vingrojumi ir dažādi. Cilājot svarus vai hanteles, jāveic divi uzdevumi: jāceļ smagums un jānotur ķermenis līdzsvarā, kā arī pašam jānosaka kustību apjoms. Veicot spēka vingrojumus ar trenažieri, kustību amplitūdu nosaka ierīce. Bet, piemēram, pumpējoties, pievelkoties un izdarot pietupienus, muskuļu spēka trenēšanai tiek izmantots ķermeņa svars. Jaunākās spēka vingrojumu metodes izmanto rezistences tūbas, kurās ir elastīgas saites, kas rada pretestību aktīvajiem muskuļiem.
Lasi vēl: Pašam savs trenažieris – kā pagatavot speciālās siksnas TRX treniņiem!
Nākamajā lapā – par pareizu režīmu un dažādām pieejām spēka treniņiem!
Tevi noteikti interesēs
- “Es pat negribu klausīties!”: komponists Rezņiks izteicies par saviem kādreizējiem draugiem – Maestro Raimondu Paulu un Allu Pugačovuby Laura Blūma
- Dārza darbu Mēness kalendārs no 12. līdz 18.maijam: kas jāizdara dārzniekiem savos dārzosby Laura Blūma
- Mana māsa devās strādāt uz ārzemēm, jo personīgajā dzīvē viņai neveicāsby Rinalds Bergmanis